„Pomagamy leśnym zwierzętom”, akcja zainicjowana przez Koło Łowieckie „Bażant” Strzekęcin

W ramach akcji „Pomagamy leśnym zwierzętom”, zainicjowanej przez Koło Łowieckie „Bażant” Strzekęcino, uczniowie Szkół Podstawowych w Konikowie i w Dunowie, gromadzili w wolnym czasie kasztany, żołędzie, siano do paśników. W nagrodę za aktywne włączenie się do akcji, członkowie Koła Łowieckiego zorganizowali dla najbardziej wytrwałych uczniów wycieczkę edukacyjno – integracyjną do lasu na terenie gminy Świeszyno. Wyjazd miał miejsce 14 listopada 2019r. i dostarczył dzieciom i ich opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń.


W dniu 23 listopada odbyło się polowanie Dian

W dniu 23 listopada 2019 na Terenie OHZ Borne Sulinowo odbyło się polowanie Dian.

Podziękowania dla uczestników w pocztach sztandarowych

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie za ogromne zaangażowanie przy organizacji  uroczystości pogrzebowych oraz Mszy Hubertowskich, pragnie podziękować Kołom Łowieckim a w szczególności Koleżankom i Kolegom uczestniczącym w pocztach sztandarowych.

Msza Św. Hubertowska Bobolice

W dniu 8 listopada br. o godzinie 18 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach w intencji myśliwych i leśników, odbyła się uroczysta Msza Święta Hubertowska rangi okręgowej.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 4 listopada br. odszedł do Krainy Wiecznych Łowów Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Szczecinku

Kol. Andrzej Modrzejewski

Niech mu Knieja Wiecznie Szumi ...
        Informujemy, że  ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 8.11 o godz. 12 Mszą Św. żałobną w Kościele Mariackim pw. NNMP w Szczecinku, gdzie nastąpi ciąg dalszy uroczystości. 

        Prosimy o oddelegowanie pocztów  sztandarowych kół łowieckich okręgu koszalińskiego.ZO PZŁ Koszalin

W dniu 3-go listopada o godzinie 17.00 w Cieszynie, myśliwi Koła Łowieckiego Żbik-Budowo jak co roku zebrali się w miejscowym Kościele po to by Mszą Świętą zainaugurować tegoroczne obchody Święta Myśliwych.

Dzień Świętego Huberta patrona myśliwych i leśników, szczecineckie koła łowieckie Darzbór, Ostoja, Oszczep, Ponowa i Towarzystwo Myśliwskie Rosomak uczciły w dniu 4 listopada uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Nabożeństwo odprawił proboszcz ks. Marek Kowalewski. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach rogów myśliwskich oraz w obecności pocztów sztandarowych. Podczas Mszy Świętej na ołtarzu złożone zostały dary przygotowane przez myśliwych, leśników, Zespół Trębaczy Leśnych „Bór” i Towarzystwo Przyjaciół Lasu ze Szczecinka. Po Mszy Świętej na wszystkich uczestników czekał tradycyjny myśliwski bigos przy ognisku.

Szanowne  Koleżanki i Koledzy.  Jak co roku w przededniu  3 listopada w którym obchodzimy dzień świętego Huberta patrona myśliwych, leśników i jeźdźców pozwalamy sobie 

życzyć wszystkim myśliwym członkom Polskiego Związku Łowieckiego

wszelkiej pomyślności, zdrowia i zadowolenia z wykonywania naszej

wspólnej pasji jaką jest łowiectwo. Niech nasz patron św. Hubert hojnie obdarza nas swymi łaskami, niech prowadzi rękę i oko aby  wszyscy myśliwi wypełniali swoje zadania i obowiązki bezpiecznie, z poszanowaniem zasad ochrony przyrody.

 

 

                 Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 29 października br. odszedł do Krainy Wiecznych Łowów Honorowy Członek Polskiego Związku Łowieckiego, były członek Naczelnej Rady Łowieckiej, wieloletni  Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej , Prezes Koła Wilk Koszalin

Kol. Ignacy Jóźwiak

Niech mu Knieja Wiecznie Szumi ...

        Informujemy, że Msza pogrzebowa odbędzie się w dniu 4 listopada br. o godz. 11 w Kościele w Manowie, natomiast ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13 na Cmentarzu komunalnym w Białogardzie (ul. Kardynała Wyszyńskiego 18)

Prosimy o oddelegowanie pocztów  sztandarowych kół łowieckich okręgu koszalińskiego.

Składki członkowskie od myśliwych

Składki członkowskie od myśliwych w wysokości ustalonej przez Naczelną Radę Łowiecką na rok 2020:

-        normalna 320 zł (plus ubezpieczenie 43 zł) – razem  363 zł.

-        ulgowa 160 zł (plus ubezpieczenie 43 zł) – razem 203 zł.

            Składka ulgowa w wysokości 50% składki normalnej przysługuje młodzieży uczącej się do 25 roku życia oraz członkom Zrzeszenia, którzy ukończyli 70 rok życia.

-        ulgowa 80zł ( plus ubezpieczenie 43 zł) – razem 123 zł.

Składka ulgowa w wysokości 25% składki normalnej przysługuje członkom Zrzeszenia, którzy ukończyli 80 rok życia.

« poprzednie tematy następne tematy »